لیپوساکشن مونس پوبیس

تکنیک های مختلف لیپوساکشن مونس پوبیس

1 3,699

هر جراح پلاستیکی با تکنیک لیپوساکشن آشنا است و اکثرا این رویه را می شناسیم و نیازی به شرح زیاد ندارد. در نهایت مهم نیست کدام روش استفاده شود از قبیل تکنیک تومسنت کلاسیک یا لیپوساکشن با اولتراسوند؛ اگر که قالب منظم و یکدستی حاصل شود. اما دست یابی به این نتیجه در موضع نسبتا کوچک و سطح کم مونس پوبیس کار راحتی نیست.

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان با متخصص زنان و زایمان دکتر سولماز محمدی در شیراز می‌توانید با شماره زیر تماس  حاصل فرمایید یا در واتساپ پیام بدهید.

شماره تماس : 09170836882

واتساپ : 09170836882

رویه لیپوساکشن

روش انجام لیپوساکشن با تکنیک تومسنت یا لیپوساکشن به کمک محلول، محلول تومسنت یا ایجاد برآمدگی در مونس پوبیس تزریق می شود. این محلول حاوی سدیم کلراید با بیکربنات افزوده، لیدوکائین و سوپرارنین (آدرنالین) است که توسط یک برش کوچک ایجاد شده در چین اینگوینال در مونس پوبیس تزریق می شود تا یک برآمدگی ایجاد شود. اینکار را می توان با کمک پمپ یا به صورت دستی با سرنگ انجام داد.

محل برش توسط بخیه بسته می شود بطوریکه محلول نتواند مجددا به بیرون راه یابد و حدود 20-15 دقیقه در موضع مانده و به طور یکدست در مونس پوبیس منتشر شود. با استفاده از دوز کافی لیدوکائین می توان این رویه را به راحتی تحت بی حسی موضعی انجام داد.

سپس چربی ناحیه مونس پوبیس از طریق یک برش حدود 3 میلی متری در چین اینگوینال ساکشن می شود. ساکشن به صورت چرخشی از هر طرف انجام می شود تا به نتیجه ای یکدست در حد امکان دست یافت، بدون اینکه برجستگی یا فرورفتگی در زیر پوست ایجاد شود. به همین دلیل مهم است که به صورت سطحی کار نکرد و لایه ای به ضخامت حدود 0.5 سانتی متر از بافت چربی در زیر پوست مونس پوبیس رها کرد (شکل 1). سپس برش جراحی با بخیه ظریف دوخته می شود.

جراحی لیپوساکشن مونس پوبیسشکل 1- لیپوساکشن مونس پوبیس از طریق برش جانبی در چین اینگوینال

مراقبت پس از عمل لیپوساکشن

پس از لیپوساکشن به هر دلیلی، بایندر شکم یا شلوار کنترل تنگ بایستی به مدت 6-4 هفته پوشیده شود تا کمپرس کافی بر روی موضع وارد گردد. کمپرس و فشردگی وارده بر موضع موجب می شود که قالب مونس پوبیس بعد از لیپوساکشن یکدست باشد و برآمدگی باقیمانده منظم و قوام یکدست داشته باشد، بدون اینکه فرورفتگی و برآمدگی در آن دیده شود. مراقبت از پوست با کرم مرطوب کننده یا لوسیون های مراقبتی و ماساژ آرام و یکدست مونس پوبیس نیز می تواند کمک کننده باشد.

هرگونه بی حسی و مورمور اولیه پوست روی مونس پوبیس در طی چند هفته پس از عمل لیپوساکشن برطرف می شود.

تصویر قبل و بعد از لیپوساکشن مونس پوبیس

تصویر قبل و بعد از لیپوساکشن یک بیمار در زیر ارائه شده است. در این بیمار علاوه بر لیپوساکشن مونس پوبیس، لیپوساکشن شکم نیز انجام شده است (شکل 2).

شکل 2- لیپوساکشن مونس پوبیس و شکم

1 نظر
  1. محبوبه دائمی می گوید

    سلام این عمل برای بارداری مشکلی نداره؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس