تنگ کردن واژن با لیزر از طریق احیای بافت و تولید کلاژن

تنگ کردن واژن: بسیاری از زنان پس از زایمان یا به دلیل بالا رفتن سن(خشکی واژن) قابلیت ارتجاعی این قسمت از بدن را از دست می‌دهند که منجر به  کاهش حس در این ناحیه و همچنین اثرات ناخوشایند دیگر می‌شود.

اکثر زنان از شرایط واژن پس از زایمان یا خشکی واژن راضی نیستند، و این به دلیل :

 • کاهش حس این ناحیه در طول رابطه جنسی
 • خشکی و خارش (که به علت بالا رفتن سن و یائسگی رخ می‌دهد)
 • بی اختیاری ادرار / LBL (نشت مقدار کمی از ادرار)

تنگ کردن و جوانسازی واژن با لیز

تکنولوژی قدرتمند لیزر به بهبود جریان خون و حجم بافت در واژن کمک می‌کند. این کار باعث سلامت و رطوبت بیشتر واژن  شده و بنابراین رضایت جنسی شما را بالا می‌برد.

اگر هر کدام از علائم ذکر شده در زیر باعث ناراحتی شما می‌شود، پس لیزر جوانسازی واژن بهترین درمان غیرجراحی موجود برای شما است:

 • کاهش حس در طول رابطه جنسی
 • خشکی، کاهش رطوبت و درد در حین مقاربت
 • درد یا ناراحتی در واژن

روش غیر جراحی تنگ کردن واژن با لیزر چیست؟


سن زنان که بالا می‌رود، دیواره واژن قابلیت ارتجاعی و شادابی خود را از دست می‌دهد چرا که بافت‌های کلاژن فرسوده می‌شوند. همانند روش‌های زیبایی که چندین دهه است برای بهبود پوست صورت و بازسازی زیبایی آن به کار می‎روند، تنگ کردن واژن با روش غیرجراحی لیزر، سلامت و شادابی بافت‎های واژن را بهبود می‌بخشد.

کاهش قابلیت ارتجاعی و قدرت در بافت واژن به چند دلیل رخ می‎دهد که شامل:

 • بالا رفتن سن
 • استعمال دخانیات
 • چاقی
 • زایمان
 • هیسترکتومی
 • جراحی

این اتفاقات باعث جایگزینی کلاژن طبیعی پوست با بافت‌هایی می‌شود که حالت ارتجاعی نداشته و به اندازه کافی کشش ندارند. تنگ کردن واژن با لیزر یک عمل زیبایی است که ظاهر و عملکرد ناحیه واژن را بازسازی می‌کند.

مراحل تنگ کردن واژن با لیزر


 

این روش درمانی شامل استفاده از یک لیزر صاف است که روی دیواره واژن به کار گرفته می‌شود. این لیزر از طریق دهانه واژن وارد می‌شود و نور لیزر روی بافت مخاطی واژن اعمال می‌شود. انقباض و کوچک شدن بافت مخاطی حمایت و تنگی واژن را بهبود می‌بخشد. این درمان ساختارهای مهمی که مسئول حفظ انعطاف پذیری واژن هستند را بازسازی می‌کند. اکثر درمان‌ها در کلینیک ما فقط به یک ساعت زمان نیازدارد، اما تاًثیر مفید آن تا 6 ماه پس از آن و تا زمانی که کلاژن و سفتی بافت باقی بماند، ادامه می‌یابد.

در طول درمان چه اتفاقی می‌افتد؟


برای شروع کار، یک بررسی واژینال انجام می‌شود تا این ناحیه را بررسی کرده و اطمینان حاصل شود که انجام این کار برای بیمار ضرر ندارد. سپس، سه مرحله ضدعفونی ابزار، کارتریج التراسوند و خود واژن انجام می‌شود.

یک کارتریج 4.5 میلیمیتری که روی میله ای قرار گرفته به اندازه 4 اینچ درون واژن وارد می‌شود. این کارتریج امواج اولتراسوند را به عمیق ترین لایه واژن می‌فرستد و با چرخش 360 درجه ای خود، تمام دیواره واژن را پوشش می‌دهد.

این مرحله از درمان حدود سه دقیقه طول می‌کشد. همچنان که امواج التراسوند به بافت عمیق نفوذ می‌کند، بیماران سوزشی را احساس خواهند کرد.

سپس دسته دستگاه یک اینچ به بیرون کشیده می‌شود و چرخش سه دقیقه ای آن در این ناحیه اعمال می‌شود.

سرانجام دسته یک اینچ دیگر به سمت بیرون کشیده شده و سه دقیقه دیگر با چرخش التراسوند درمان ادامه می‎یابد.

این مراحل دوباره با یک کارتریج 3 میلیمتری تکرار می‌شود که پوست داخل واژن را درمان کند.

سرانجام سرم جوانسازی “لایک ویرجین” را وارد واژن کرده تا مواد مغذی حیاتی به آن داده شود و بافت‌های کلاژن جدید تغذیه شوند.

کل زمان درمان 20 دقیقه است و این کار به راحتی در تایم استراحت بین کاری شما می‌تواند انجام شود.

بهبودی سریع فوراً پس از درمان احساس می‌شود و تغییرات مهم و اساسی پس از چهار هفته خود را نشان می‌دهند.

 دو تا سه جلسه درمانی با فاصله زمانی چهار هفته مناسب خواهد بود و اثر درمانی آن دو تا سه سال دوام خواهد داشت.

لیزر چگونه کار می‌کند؟


این درمان بافت‌های مخاطی ( مخاط‌های مرطوب کننده این ناحیه را تولید می‌کند ) را ضخیم می‌کند. این کار روند بازسازی بدن را تحریک کرده تا جریان خون را بهبود بخشیده و سلول‌های سالم تری تولید کند و رطوبت بیشتری برای سلول‎ها ایجاد کند. تمام این موارد مواد مغذی بیشتری برای مخاط واژن فراهم کرده و کمک می‌کند که دیواره‌های واژن سالم و انعطاف پذیر باشند. به یاد داشته باشید که بدون در نظر گرفتن هر درمانی که دریافت می‌کنید، روند پیری بدن شما ادامه پیدا می‌کند، از این رو هرچند که فواید این درمان‌ها طولانی مدت باشد، با گذشت زمان کاهش پیدا می‎کند. در جلسه مشاوره با پزشک می‌توانید درمان‎های بیشتری را در صورتی که برای شما مناسب باشد، دریافت کنید.

قبل از اعمال لیزر جوانسازی واژن ، باید آزمایش پاپ اسمیر و آزمایشی انجام دهید، که نشان دهد هیچ چیز غیرعادی در 12 ماه گذشته در این ناحیه از بدن وجود نداشته است.

بسیاری از بیماران بعد از یک جلسه درمانی با لیزر نتایج مثبتی دریافت می‌کنند، با این وجود معمولا دوره 3 تا 4 جلسه ای درمان با فاصله زمانی چهار هفته ای پیشنهاد می‌شود تا حداکثر تاثیرات مفید طولانی مدت از درمان را کسب کنید. می‌توانید زمانی که شما و پزشک به لزوم  دریافت یک جلسه درمانی  اضافه توافق داشتید، انجام شود.

 از دید پزشکی، نتیجه درمان، بافت‌های سالم را تجدید می‎کند که مانند یک بافت جوانتر عمل کرده و پس از آن واژن شما قابلیت انعطاف و مرطوب کنندگی بیشتری خواهد داشت.اگر درگذشته بطور مکرر دچار عفونت می‌شدید، این مشکل از بین می‌رود چرا که Ph واژن شما به حالت طبیعی برمی‌گردد.

کاربرد لیزر درمانی


تنگ کردن واژن و مدخل واژن

شل شدن واژن بر لذت و رضایت جنسی اثر می‌گذارد. با استفاده از لیزر برای تنگی کانال واژن  و مدخل آن، سایش ایجاد شده در طول مقاربت افزایش پیدا کرده و حس آن دوباره احیاء می‌شود.

کاهش خشکی واژن

در بسیاری از زنان خشکی واژن شامل علائم شدیدی است که با گذشت زمان بدتر می‌شود، چنین علائمی معمولاً شامل احساس سوزش،خشکی واژن، ترشحات واژن ، خارش ناحیه تناسلی، سوزش هنگام ادرار و کاهش رطوبت واژن هنگام فعالیت جنسی است.

کاهش استروژن در بدن می‌تواند منجر به آتروفی واژن شود که نازکی، خشکی و التهاب دیواره واژن است؛ گرچه این مشکل اغلب بعد از یائسگی رخ می‌دهد، اما می‌تواند در دوران شیردهی نیز ایجاد شود. لیزر، بافت‌های واژینال را جوانسازی کرده و عملکرد واژن را بهبود می‌بخشد.

تیرگی ظاهری آلت تناسلی را برطرف می‎کند

لیزر پوست تیره قسمت بیرونی آلت تناسلی را روشن کرده و رنگ آن صورتی شده و بافت آن طبیعی و نرم می‌شود.

بهبود مشکلات واژینال پس از زایمان

 عواملی که با بدتر شدن بافت‌های واژن مرتبط است شامل: بارداری، زایمان و زایمان طبیعی باعث می‌شود که واژن شل شده و قدرت، بافت، کنترل و حمایت آن کمتر شود. پزشکان لیزر را برای تنگ شدن، انعطاف بیشتر و جوانسازی واژن به کار می‌برند.

بهبودی بی اختیاری ادراری استرسی

 

بالا رفتن سن و زایمان از علل بی اختیاری ادراری استرسی است که یک مشکل شایع در بسیاری از زنان می‌باشد، بافت‌هایی که از مجاری ادراری حمایت می‌کنند ضعیف شده و کنترل ادرار کاهش می‌یابد. بی اختیاری ادراری استرسی با نشت مقدار کمی از ادرار هنگام فعالیت مشخص می‌شود و این مشکل با فشارهای شکمی  مانند سرفه، عطسه، ورزش و بلند کردن اجسام بیشتر می‌شود.

بهبودی سریع و راحت

جوانسازی و تنگ کردن واژن با لیزر می‌تواند در مدت 20 دقیقه انجام شود، و معمولاً یک بی حسی موضعی برای احساس راحتی بیشتر در طول درمان استفاده می‌شود. می‎توانید در همان روز به خانه برگشته و یک هفته بعد به سرکار بروید. بیشتر بیماران پس از عمل جوانسازی واژن، دوران بهبودی راحت تری را نسبت به زایمان سپری می‌کنند. اگر روند درمان به خوبی پیش رود، فعالیت جنسی را می‌توان به زودی از سر گرفت- و بسیار لذت بخش تر از زمان قبل از عمل خواهد بود.

آیا جوانسازی و تنگ کردن واژن برای شما مناسب است؟


فقط شما و پزشک تان می‌توانید تشخیص دهید که آیا عمل جوانسازی واژینال انتخاب مناسبی برای شما است؛این روش درمانی مناسب همه افراد نیست. اگر قابلیت انعطاف واژن خود را از دست داده، اگر رابطه جنسی برای تان لذت بخش نبوده و احساس ناراحتی دارید، اگر در این ناحیه حسی نداشته و به دلیل ظاهر آن خجالت زده می‌شوید، پس جوانسازی واژینال فواید تاًثیر گذار و چشمگیری در زندگی شما خواهد داشت. اجازه ندهید که ترس از عمل باعث دوری شما از زندگی شود که لایق آن هستید.

فواید عمل تنگ کردن واژن


عمل تنگ کردن واژن می‌تواند بسیاری از مشکلات شایع زنان را برطرف کند:

 • می‌تواند باعث بهبود حس لذت حین رابطه جنسی شود.
 • باعث بازسازی تنگی واژن پس از زایمان شود.
 • لیزر می‌تواند تاثیرات یائسگی را بر واژن کاهش دهد.

این درمان حتی  می‌تواند در صورتی که برای داشتن فرزند دیگری در آینده برنامه ریزی کرده اید نیز انجام شود.

تنگ کردن واژن بعد از زایمان می‌تواند بی اختیاری ادرار را کاهش دهد

بالا رفتن سن و همچنین آسیب به عضلات لگن می‌تواند منجر به بی اختیاری ادرار شود که مشکلی است که باعث خجالت زدگی بسیاری از زنان می‌شود. این بیماری که نشت غیرارادی مثانه است و بسیاری از زنان با استفاده از پد، حلقه‌های بی اختیاری ادرار، دارو و جراحی آنرا درمان می‌کنند. می‌توانید با به کار گیری درمان غیرتهاجمی لیزر، از این درمان‌های جایگیزین استفاده نکنید.

هزینه‌های درمان


مونالیزا تاچ یک روش بدون جراحی جوانسازی واژینال با لیزر است که تولید کلاژن و الاستین را در بافت‌های واژن تحریک می‌کند و در نتیجه واژن تنگ تر شده و انعطاف پذیری آن بیشتر می‌شود.همچنین رشد رگهای خونی جدید را تحریک کرده (که جریان خون را در این ناحیه افزایش می‌دهد)،سلول‎هایی که واژن را مرطوب نگه می‌دارند افزایش می‌دهد و سلول‌های سالم تر را در واژن بیشتر کرده تا pH  را در واژن خنثی نگه دارد و از این رو عفونت هم در واژن و هم در مجاری ادراری که از طریق مجاری ادراری منتقل می‌شود کاهش می‌یابد. این درمان لیزری همچنین در قسمت خارجی ناحیه تناسلی بکار می‌رود تا رشد کلاژن و جریان خون را افزایش داده و باعث ایجاد بافت‌های سالم تر بیرونی با انعطاف پذیری و حمایت بیشتر شود. هزینه درمان با لیزر بسته به تعداد جلسات درمانی که شما نیاز دارید، متفاوت است و همچنین محلی که درمان در آنجا انجام می‌شود نیز بر هزینه لیزر تنگی واژن مؤثر است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره دکتر سولماز محمدی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی در شیراز – دکتر سولماز محمدی – دارای بورد تخصصی، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی، انجام دقیق ترین کنترل حاملگی های معمول و پرخطر، تشخیص به موقع سرطان بانوان، متخصص درمان نازایی، متخصص عمل های زیبایی ترمیمی زنان- متخصص زنان و زایمان و نازایی شیراز، (دكتر سولماز محمدی – متخصص لاپاراسكوپی تشخیصی و جراح و متخصص زنان و زايمان ، نازايي، درمان ناباروري