جراحی زیبایی و کارکردی لابیاپلاستی

لوب یا لابیا یک واژه لاتین است که به معنی لب است. لابیا ماژور که لوب خارجی نیز نامیده می شود یک چین پوستی در دوطرف خروجی واژن زن است و با در بیشتر زنان بالغ با مو پوشیده شده است. اگر لابیا ماژور یا لوب های بزرگ واژن را از هم دور کنیم، لابیا مینور یا لوب کوچک واژن ظاهر می شود. لابیا مینور چین های پوستی کوچکتر و بدون مو در داخل لابیا ماژور در دو طرف ورودی واژن است.

زمانی که زن از این بخش های آلت تناسلی یا واژن خود راضی نباشد، به جراحی روی می آورد که به کوچک سازی لابیا مینور یا لابیا ماژور پرداخته می شود و این جراحی را لابیاپلاستی می نامند. انجمن جراحی های زیبایی آمریکا معتقد است که افزایش چشمگیری در شمار کسانی که به رویه های بازسازی بخش های بدن روی آورند وجود دارد و معمولا لابیا مینور بزرگ شده مشکل اصلی است.

لابیاپلاستی ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود از قبیل زیبایی، مشکلات ساختاری، مشکلات عملکردی واژن. امروزه حتی رفتارهای جنسی تغییر کرده است و تجربه سکس از تولید مثل مهم تر شده است و واژن یا مهبل به بخش مهمی از تصویر ذهنی زنان تبدیل شده است. بزرگ شدن لابیا مینور متناسب با تصویر ذهنی ایده آل زن نیست و بنابراین به جراحی تصحیح یا بازسازی لابیا مینور روی می آورند. برای عده ای حتی لابیا مینور بزرگ یک نقص عضو و دفورمیته محسوب می شود.

با توجه به افزایش روز افزون مراجعین لابیاپلاستی، در این بخش تلاش می شود لابیاپلاستی، روش های لابیاپلاستی همراه با دانش پایه مرتبط با آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی زن، آمادگی های لازم برای جراحی لابیاپلاستی، روند انجام رویه لابیاپلاستی، مراقبت های لازم لابیاپلاستی و غیره به طور کامل پوشش داده شود.

توجه: به دلایل فیلترینگ و بالای 18 سال بودن مطالب زیر، از واژه های سنگین و تخصصی در لیست استفاده شده است. مطالب ارائه شده در هر لینک کاملا ساده و قابل درک برای همگان است. افراد عادی هم می توانند براحتی این مطالب را خوانده و آگاهی مورد نظر خود را کسب کنند.

در این بخش مطالب زیر بحث می شود:

آناتومی کف لگن

ارزیابی بیمار و آماده شدن برای عمل

لابیا مینور

لابیا ماژور

مونس پوبیس

با کلیک بر روی هر یک از لینک های فوق می توانید اطلاعات لازم در مورد موضوع را مطالعه نمائید. بخاطر داشته باشید که قبل از هر گونه تصمیم گیری با پزشک متخصص زنان و زایمان خود مشورت کنید. این اطلاعات صرفا به جنبه اطلاع رسانی ارائه شده است و این وبسایت هیچگونه مسئولیتی در قبال تصمیمات درمانی شما ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره دکتر سولماز محمدی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی در شیراز – دکتر سولماز محمدی – دارای بورد تخصصی، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی، انجام دقیق ترین کنترل حاملگی های معمول و پرخطر، تشخیص به موقع سرطان بانوان، متخصص درمان نازایی، متخصص عمل های زیبایی ترمیمی زنان- متخصص زنان و زایمان و نازایی شیراز، (دكتر سولماز محمدی – متخصص لاپاراسكوپی تشخیصی و جراح و متخصص زنان و زايمان ، نازايي، درمان ناباروري