لیفت مونس پوبیس

جراحی رفع چروک و افتادگی مونس پوبیس – لیفت مونس پوبیس

0 2,118

اندیکاسیون لیفت مونس پوبیس

افتادگی و چروک پوست مونس پوبیس شش ماه پس از لیپوساکشن کامل ممکن است رخ دهد. فقط در این زمان است که می توان دید که آیا پوست اضافه ای در اثر لیپوساکشن وجود دارد یا خیر. هرچند اگر امکان چروک و پوست اضافه مونس پوبیس قبل از لیپوساکشن پیش بینی شود، لیفت و بالا کشیدن مونس پوبیس از اول اندیکاسیون دارد.

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان با متخصص زنان و زایمان دکتر سولماز محمدی در شیراز می‌توانید با شماره زیر تماس  حاصل فرمایید یا در واتساپ پیام بدهید.

شماره تماس : 09170836882

واتساپ : 09170836882

رویه جراحی لیفت مونس پوبیس

لیفت مونس پوبیس از طریق یک برش دوکی شکل پوست سوپراپوبیک (بالای عانه) انجام می شود که معمولا هم سطح با برش فاننستیل انجام می شود.

این رویه که اغلب با لیپوساکشن ترکیب می شود را می توان تحت بی حسی موضعی به راحتی انجام داد. پهنای دوک تعیین کننده وسعت خارج سازی پوست و کشیده شدن و بالا آمدن مونس پوبیس است. با توجه به میزان چروک و افتادگی مونس پوبیس، برش دوکی بین 2 تا 5 سانتیمتر ایجاد می شود.

برای پیشگیری از منحرف شدن و نامنظم شدن شکل و قالب مونس پوبیس، بایستی حتما اطمینان حاصل کرد که طول بیشینه برش در وسط دوک باشد و حقیقتا مماس با شکاف شرمگاهی باشد (شکل 1).

شکل 1- (a) نشانه گذاری خط وسط و دوک برش، در اینجا همراه با اسکار سزارین، (b) دوک بزرگ برای برش (خط آبی)، ناحیه لیپوساکشن (خط سیاه)

زخم با استفاده از بخیه جذب شدنی 3 صفر و با تکنیک بخیه مداوم زیرجلدی بسته می شود و تعداد گره هایی که باید بعدا جذب شود در حداقل ممکن باشد. گره های زیرجلدی ممکن است به صورت نواحی قرمز و برجسته مشخص باشند که بعدا حل شده و اسکار تشکیل می دهند.

برای بستن پوست از بخیه اینترادرمال (داخل جلدی) 2 یا 3 صفر استفاده می شود.

مراقبت پس از عمل لیفت مونس پوبیس

مراقبت کافی پس از عمل لیفت مونس پوبیس شامل اعمال فشار به اسکار و اجتناب از نور ماوراء بنفش به مدت 6 ماه بعد از عمل است.

در ادامه تصویر قبل و بعد از جراحی لیپوساکشن و لیفت مونس پوبیس آمده است.

شکل 2 – لیپوساکشن و لیفت مونس پوبیس، بدون آبدومینوپلاستی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس