لوب بزرگ واژن

جراحی های زیباسازی لابیا ماژور یا لب بزرگ واژن

0 1,298

شکل و قوام لوب بزرگ واژن با بالا رفتن سن بطور قابل توجهی تغییر می کند. در دوران بچگی و نوجوانی لوب بزرگ بخاطر بافت چربی فراوان زیر پوستی کاملا با قوام و برجسته است و پوست روی آن کاملا کشیده و صاف است (شکل ۱).

بهترین وضعیت لب بزرگ واژن زنشکل ۱- ظاهر ایده آل لوب بزرگ واژن

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان با متخصص زنان و زایمان دکتر سولماز محمدی در شیراز می‌توانید با شماره روبرو تماس حاصل فرمایید. 09170836882

شکل و قوام لوب بزرگ در زنان جوان خیلی تغییر نمی کند و بیشتر تغییرات در لوب داخلی دیده می شود. اما همانطور که سن بالا می رود، تفاوت های فردی مشهودتر می شود. با بالا رفتن سن لوب بزرگ واژن دچار افتادگی و چروک پوستی می شود.

آتروفی چربی نواحی مختلف بدن ظاهر می شود که در اثر سن رخ داده و بخصوص ممکن است در لابیا ماژور مشهودتر باشد و افتادگی و چروک پوست لوب بزرگ دیده می شود (همانند هیپرتروفی و افتادگی پوست بیضه در مردان).

در سن بالا لوب بزرگ واژن همانند یک چین پوستی توخالی آویزان می شود. این وضعیت نه تنها از نظر زیبایی آزارنده است بلکه با مشکلات کارکردی مختلفی همراه است مثل مشکلات محافظت مکانیکی از واژن و بسته نشدن واژن که با خشکی، التهاب و عفونت های کاندیدیایی واژن همراه است و شیوع عفونت ها غالبا بیشتر می شود (شکل ۲).

عکس کس زن سالمند و تغییرات واژن با بالا رفتن سنشکل ۲- سالخوردگی لابیا ماژور همراه با پوست اضافه و از دست رفتن حجم لوب بزرگ واژن در اثر آتروفی بافت چربی

درمان افتادگی و تغییرات وابسته به سن لوب بزرگ واژن براساس مشاهدات زیر می باشد:

  • اگر آتروفی بافت چربی وجود داشته باشد، جایگزینی حجم با استفاده از چربی اتولوگ (بدن خود شخص) اندیکاسیون دارد. این عمل را حجم دهی یا لیپواستراکچر می گویند
  • اگر پوست اضافه و چروک لوب بزرگ وجود داشته باشد، کوتاه و کشیده کردن لابیا ماژور لازم است که لابیاپلاستی لوب بزرگ واژن اطلاق می شود.

از آنجایی که این دو وضعیت معمولا همزمان وجود دارد، بهترین راه حل ترکیب این دو گزینه درمانی است.

ممکن است به مطالعه رویه های جراحی زیر علاقمند باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.