سایر تکنیک های جراحی زیبایی واژن

تکنیک های بدیل و جایگزین جراحی لابیاپلاستی لوب کوچک واژن

0 461

سایر تکنیک های لابیاپلاستی

در مسیر کمال رویه جراحی لابیاپلاستی، تکنیکهای بدیل و مکملی ایجاد شده و جای خود را در متون مربوطه باز کرده است. هدف کیفی مشترک همه این روش ها در این است که می خواهند بخش دیستال به کلیتوریس را کوتاه و تصحیح کنند. این تکنیک ها شامل تنگ کردن یا بلند کردن کامل کلاهک کلیتوریس نیستند و هر گونه بیرون زدگی پرپوس یا کلیتوریس را تصحیح نمی کنند.

تنها اندیکاسیون این روش ها در زمانی است که هیپرتروفی منفرد لوب کوچک بخش های دیستال رخ داده باشد و این یافته یک استثناء است نه یک قاعده و قانون. کاربرد این تکنیک ها بنابراین محدود است و اگر در زمان هیپرتروفی کل لوب کوچک استفاده شوند، غالبا به ظاهر ناهماهنگ لوب و آلت تناسلی زن منجر می شوند و معمولا بخش پروکزیمال خیلی بلندتر می شود و بخش دیستال معمولا به طور نامتناسبی کوتاهتر می شود.

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان با متخصص زنان و زایمان دکتر سولماز محمدی در شیراز می‌توانید با شماره روبرو تماس حاصل فرمایید. 09170836882

تکنیک جی. آلتر

تکنیک لابیاپلاستی جی. آلتر یک برش و خارج سازی گوه ای است. برش گوه ای یک تکنیک نسبتا رایج است و بیشتر علت استفاده و رواج آن در پیچیده نبودن اجرای آن است. در این روش یک بخش مثلثی شکل از لوب واژن که راس آن به سمت داخل است، از قسمت زیر کلیتوریس برداشته می شود.

بستن حاشیه های زخم موجب تنگ شدن و کوتاه شدن بخش دیستال لوب در یک جراحی نسبتا کوتاه از نظر زمانی می شود. هرچند اگر کشش زیادی روی لبه های زخم اعمال شود، اغلب جداشدگی و جوش نخوردن زخم و تاخیر در ترمیم زخم رخ می دهد (شکل ۱).

شکل ۱- تکنیک لابیاپلاستی جی. آلتر

تکنیک سی. تریشوت

در تکنیک سی. تریشوت یک قطعه گوه مانند از پل پایینی لوب واژن برداشته می شود و بخش باقیمانده لوب به سمت پایین کشیده می شود تا موجب سفتی و کشیدگی بافت های موضع شود.

وقتی از این روش استفاده می شود، بایستی خیلی مواظب بود که اینتریتوس واژن و درز خلفی بدون هر گونه کشیدگی بازسازی شود و هیچ گونه اسکار یا روی هم افتادگی پوستی ایجاد نشود چرا که می تواند در طی مقاربت جنسی دردسر آور و دردناک شود (شکل ۲).

تکنیک سی تریشوت لابیاپلاستیشکل ۲- تکنیک لابیاپلاستی سی. تریشوت

تکنیک آر. روزیر

در تکنیک آر. روزیر یک بخش مرکزی از قطعه دیستال لوب واژن برداشته می شود. باقیمانده لوب به سمت زیر (تحتانی) کشیده و فیکس می شود.

تنگ کردن این بخش به صورت تحتانی موجب می شود که لوب واژن در ناحیه درز خلفی لنگر شود و ممکن است موجب به هم خوردن اینتریتوس شود، اگر به بخش دیستال لوب خیلی فشار وارد شده و موقع بستن زخم تحت کشیدگی زیادی بخیه شود (شکل ۳).

تکنیک لابیاپلاستی ار رویزرشکل ۳- تکنیک لابیاپلاستی آر. روزیر

تکنیک اچ. وای. چویی

در تکنیک اچ. وای. چویی بخش مرکزی لوب به صورت یک هلال برداشته می شود تا آن تکه از لوب واژن بطور متوسطی کشیده و جمع شود (شکل ۴).

تکنیک واژینوپلاستی ال. وای. چوییشکل ۴- تکنیک لابیاپلاستی اچ. وای. چویی

تکنیک دی. جی. هادکینسون

در لابیاپلاستی با تکنیک دی. جی. هادکینسون برداشتن بخشی از لوب کوچک از طریق برش نواری بافت اضافی در طول لبه آزاد لوب انجام می شود و بدینوسیله لوب کوچک کوتاه و تنگ می شود (شکل ۵).

تکنیک لابیاپلاستی دی جی هادکینسون برای جوان سازی کسشکل ۵- تکنیک لابیاپلاستی دی. جی. هادکینسون

تکنیک اس. ام. ماس

مطابق تکنیک لابیاپلاستی اس. ام. ماس بافت اضافی لوب کوچک از طریق برش های زیگزاگی در حول لبه آزاد لوب بریده و خارج می شود. ایده اصلی پیشگیری از تشکیل اسکار خطی است که روی کشیدگی و ارتجاعی بودن لوب واژن تاثیر می گذارد. هرچند این ضروری نیست زیرا پوست لوب بطور زیادی دچار چین خوردگی است، بخصوص در بخش دیستال و به سادگی علیرغم هرگونه اسکار زخم که در طول لبه آزاد آن ایجاد شده باشد، کشیده می شود (شکل ۶).

شکل ۶- تکنیک لابیاپلاستی اس. ام. ماس

تکنیک اف. ژیرالدو

در تکنیک اف. ژیرالدو بخش اضافه و بافت اضافی لوب به شکل سر نیزه بریده و خارج می شود که تا حدودی در زیر کلیتوریس انجام می شود (شکل ۷).

تکنیک زیباسازی واژن اف ژیرالدوشکل ۷- تکنیک لابیاپلاستی اف. ژیرالدو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس