بازسازی با کشیدن پوست واژن

بازسازی لابیاپلاستی معیوب با استفاده از پوست واژن

0 1,445

آیا نتیجه لابیاپلاستی همیشه مناسب است؟ بدشکلی های بعد از جراحی زیباسازی واژن چگونه رفع می شوند؟ جراحی بازسازی یا جراحی مجدد لابیاپلاستی چیست؟ بدشکلی واژن بعد از عمل جراحی لابیاپلاستی چگونه برطرف می شود؟ چه موقع به جراحی لابیاپلاستی دوم جهت بازسازی لوب کوچک واژن نیاز می شود؟

اندیکاسیون های جراحی بازسازی لوب کوچک با استفاده از پوست واژن

زمانی بدشکلی لوب کوچک با استفاده از پوست واژن انجام می شود که بافت اضافه ای در بالای کلیتوریس وجود نداشته باشد و بازسازی طبق روش آلتر دیگر امکانپذیر نباشد. این تکنیک با افزایش ارتفاع لوب کوچک همراه نیست و در بهترین حالت طول ارتفاع لوب کوچک به ۵ تا ۷ میلی متر می رسد (شکل ۱).

شکل ۱- بدشکلی یاتروژنیک (ناشی از جراحی) لوب کوچک در اثر برش بیش از حد بخش قدامی و تحتانی کلیتوریس (a) نمای روبرو، پوزیشن لیتوتومی، (b) نمای جانبی، پوزیشن لیتوتومی

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان با متخصص زنان و زایمان دکتر سولماز محمدی در شیراز می‌توانید با شماره روبرو تماس حاصل فرمایید. 09170836882

رویه جراحی بازسازی بدشکلی واژن بعد از عمل لابیاپلاستی با استفاده از پوست واژن

ابتدا خط برش جراحی برای عمل در نظر گرفته شده، کشیده می شود (شکل ۲). در ناحیه ای که قرار است لوب کوچک بازسازی شود، برش از خط پیشین قاعده لوب کوچک شروع می شود و معمولا حول اسکار عمل جراحی لابیاپلاستی قبلی ادامه می یابد. با استفاده از قیچی برش ظریف، پوست واژن از محل دهلیز واژن حدود ۳-۲ سانتیمتر بریده می شود. از وسیله برش فرکانس رادیویی نباید در اینجا استفاده کرد زیرا ریسک خیلی بالای پاره شدن پوست واژن توسط برش تانژانتی این وسیله وجود دارد.

چگونه ناقصی کس بعد از لابیاپلاستی ترمیم می شودشکل ۲- نشانه گذاری قبل از عمل. خط چین نشانگر قاعده لوب کوچک در چین بین لوبی است.

سپس پوست از سمت جانبی خط برش تا چین بین لوبی یا حتی در صورت ضرورت کمی جلوتر و تا قاعده داخلی لوب خارجی برش و جداسازی می شود. پهنای این قطعه پوستی تا محل شروع رویش موی پوبیک محدود است، در غیراینصورت موی زائد ناحیه به سمت داخل و دور از بعد خارجی لوب کوچک کشیده می شود (شکل ۳).

جراحی بازسازی بدشکلی واژن بعد از عمل زیباسازیشکل ۳- (a) برش جانبی شامل پوست لوب بزرگ، سمت راست، (b) برش عمیق میانی شامل پوست واژن، سمت چپ؛ (c) کشیدگی و پیشبرد داخلی و خارجی پوست، سمت چپ

سپس هر دو قطعه پوستی جداشده به سمت بالا تحت فشار کشیده می شود، همانند فلپ های پیشرفته دوطرفه و با نخ قابل جذب ۴ صفر قوی در محل فیکس می شود. فیکس کردن آن با بخیه های بالشتکی نزدیک به هم انجام می شود (شکل ۴).

شکل ۴- (a) بخیه های بالشتکی برای شکل دادن به لوب کوچک، نمای میانی؛ (b) بخیه های بالشتکی راست نگهدارنده لوب کوچک، نمای روبرو؛ (c) موضع بخیه های بالشتکی تعیین کننده چین بین لوبی جدید است، نمای جانبی؛ (d) بخیه های بالشتکی کل طول لوب؛ (e) لوب کوچک (لابیا مینور) تازه تشکیل شده

این دو سطح که بدین شکل به هم نزدیک شده اند با بخیه بالشتکی مداوم حول لبه های آزاد با استفاده از نخ چندرشته ای ۶ صفر بخیه می شود.

برای نرم و قوی کردن چین بین لوبی جدیدی که ایجاد شده است، لوب تازه ایجاد شده به سمت بیرون چرخانده شده و در این موضع بر روی ابعاد داخلی لوب ماژور با استفاده از بخیه های زیرجلدی با نخ ۶ صفر جذب شدنی بسته می شود (شکل ۵).

ترمیم ناقصی کس بعد از عمل جوان سازی خرابشکل ۵- (a-b) وصل کردن لوب کوچک به لوب بزرگ برای قالب دهی به چین بین لوبی تازه تشکیل شده

در طی دوره بهبودی پس از عمل احتمال تخت شدن و افتادن لوب جدید وجود دارد و گاهی اوقات بطور کامل تخت می شود. علاوه بر محدود بودن ارتفاع لوب کوچک تشکیل شده، این یکی دیگر از ضعف های این روش است. برای پیشگیری از این رخداد، بطور اکید ضروری است که بیمار طبق آموزش قبلی لوب را منقبض کند که تقریبا دو هفته پس از عمل شروع می شود و این تمرین برای حفظ ارتفاع لوب کوچک تازه تشکیل شده ضروری است (شکل ۶).

شکل ۶- وضعیت ۴ هفته پس از انجام جراحی بازسازی واژن. (a) نمای جانبی، وضعیت لیتوتومی، (b) نمای روبرو، وضعیت لیتوتومی

البته امکان ترکیب دو رویه بازسازی بدشکلی واژن با استفاده از باقیمانده لوب بالای کلیتوریس و پوست واژن وجود دارد. اگر بازسازی با پوست واژن همراه با فلپ های جانبی پرپوس انجام شود ارتفاع لوب کوچک به اندازه مطلوب خواهد شد و نتیجه این تکنیک دوگانه افزایشی و بهتر است.

تصاویر قبل و بعد از عمل جراحی بازسازی بدشکلی واژن پس از لابیاپلاستی

در ادامه تصاویر قبل و بعد عمل جراحی بازسازی واژن پس از لابیاپلاستی معیوب لوب کوچک واژن که منجر به دفورمیته واژن شده است، آمده است.

عکس قبل و بعد از لابیاپلاستی ناقصبیمار ۱
بازسازی لوب با استفاده از فلپ های جانبی پرپوس

عکس قبل و بعد جراحی بازسازی بدشکلی واژنبیمار ۲
بازسازی لوب کوچک با استفاده از فلپ های جانبی پرپوس
قبل از عمل، حین عمل، بلافاصله پس از عمل و زمان طولانی پس از عمل جراحی بازسازی واژن

بیمار ۳
بازسازی مجدد لوب کوچک واژن با استفاده از کشیدن پوست واژن

بیمار ۴
بازسازی مجدد لوب کوچک بدشکل واژن با استفاده از فلپ های جانبی پرپوس

بیمار ۵
بازسازی مجدد لوب کوچک واژن با استفاده از فلپ های جانبی پرپوس و کشیدن پوست واژن

عکس قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی لوب کوچک وازنبیمار ۶
بازسازی مجدد لوب کوچک واژن با استفاده از فلپ های جانبی پرپوس و کشیدن پوست واژن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس