جراحی زیبایی مونس پوبیس

روش های لیپوساکشن و رفع چروک و لیفت مونس پوبیس

1 4,320

حاشیه بالایی مهبل را . مونس پوبیس تشکیل می دهد. مونس پوبیس یا برآمدگی عانه یک برآمدگی جزئی در قسمت پایین شکم است که به سمت پایین گسترش یافته و همانند یک پله در ریشه لوب بزرگ واژن تمام می شود. اگر دستگاه تناسلی زن را یک مثلث در نظر بگیریم، ضلع بالایی این مثلث را مونس پوبیس تشکیل داده است که بین دو استخوان عانه قرار گرفته است.

مونس پوبیس از طرفین تقریبا بدون حاشیه مشخصی در کشاله ران دو طرف ختم می شود. مونس پوبیس یک بالشتک از بافت چربی در زیر یک پوست نسبتا ضخیم است که به آن انحنا و قوام می بخشد و با موهای ناحیه عانه (پوبیس) پوشیده شده است (شکل ۱).

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان با متخصص زنان و زایمان دکتر سولماز محمدی در شیراز می‌توانید با شماره روبرو تماس حاصل فرمایید. 09170836882

اندازه و رویش مو بر روی مونس پوبیس در زنان مختلف متفاوت است. همچنین اندازه آن در زنان مختلف و در شرایط مختلف از قبیل سن بالا، چاقی یا لاغری و غیره می تواند متغیر باشد.

مونس پوبیس چیستشکل ۱ – مونس پوبیس

آتروفی بافت چربی که با بالا رفتن سن رخ می دهد در مونس پوبیس نسبت به لابیا ماژور خیلی کمتر است و ممکن است حتی در کل رخ ندهد. برعکس مشکل اصلی که روند تبدیل به لیپوماتوز دارد اغلب با شل شدن پوست و پایین افتادگی مونس پوبیس ترکیب می شود، زمانیکه دیگر مونس پوبیس در بالای لوب واژن ثابت نبوده و بلکه از طرفین به ریشه فوقانی لابیا ماژور افتادگی پیدا می کند.

به ندرت این مسئله با مشکل کارکردی جنسی یا تناسلی همراه است گرچه در بعضی از موارد تغییرات شدید مونس پوبیس ممکن است موجب عرق سوز یا اینترتریگو شود، مشکلی که به راحتی با مراقبت مناسب پوستی و پوشیدن لباس مناسب قابل حل است. مشکل معمولا بصری است. هرگونه تجمع بافت چربی مونس پوبیس موجب می شود که در زمان پوشیدن بیکینی یا لباس تنگ برآمدگی بیرون بزند و ظاهر زیبایی نداشته باشد.

درمان انتخابی بالا کشیدن مونس پوبیس یا لیفت مونس پوبیس و یا کاهش حجم مونس پوبیس از طریق لیپوساکشن است. در زنان جوانتر پوست معمولا خیلی کشیده نیست و هنوز قدرت ارتجاعی کافی دارد که بتوان با لیپوساکشن تنها آن را درمان کرد و لیپوساکشن برای درمان مونس پوبیس با افتادگی جزئی کافی است. برآیند رویه بدون کشیده کردن پوست یا هر پوست اضافه آزارنده پس از رویه، رضایت بخش است.

دو مشکل عمده زیبایی مونس پوبیس شامل بزرگ و برجسته بودن مونس پوبیس و چروک و افتاده بودن مونس پوبیس است. برای رفع مشکلات زیبایی مونس پوبیس از دو رویه لیپوساکشن برای کاهش حجم مونس پوبیس و همچنین جراحی تنگ کردن و لیفت مونس پوبیس استفاده می شود. برای مطالعه این دو رویه لینک های زیر را استفاده کنید:

در ادامه عکس قبل و بعد از جراحی زیبایی مونس پوبیس آمده است (شکل ۲):

عکس قبل و بعد جراحی لیفت مونس پوبیس و لیپوساکشن مونس پوبیسشکل ۲ – تصویر قبل و بعد از لیپوساکشن و لیفت مونس پوبیس

1 نظر
  1. بینام می گوید

    اگه استخوان عانه بزرگ باشه هم میشه عملش کرد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس